Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Савинська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04413532) був реорганізований і увійшов до складу Козелецької громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
САВИНСЬКА СіЛЬСЬКА РАДА
Козелецький р-н Чернігівської обл.

ПАМ'ЯТКИ

АРХЕОЛГОГІЧНІ ПАМ'ЯТКИ

Археологічні пам'ятки нашої місцевості свідчать про те, що вона здавна приваблювала людей.Наявнсть повноводих водойм, сповнених риби, лісу з дичиною та краса природи робили околиці с. Савин сприятливими для поселення. Згідно даних, одержаних науковцями в результаті археологічних розкопок, перші поселення з'явилися тут ще у 2-1 до н.е. На сьогодні налічується 2 досліджених місця сталих поселень давніх людей.

Поселення "Варги"

Поселення бронзової доби ранньозалізного віку. Приблизно датується ІІ-І тис. до н.е. - І тис. н.е. давньоруського часу.. Воно розташоване за 1,2 км на захід від с. Савин, біля старовинного о. Варги (має паралельну назву "Варяги"). 

Охоронний номер 6508

ID 74-220-0378

Тип: Х-щв (археологічна пам'ятка, щойно виявлена)

 

Поселення "Стибин"

Це давньоруське поселення набагато молодше за поселення "Варги". Археологи датують його ХІ-ХІІІ ст. н.е. Воно розташоване за 1,5 км на південний схід від с. Савин, біля озера метеоритного походження, що має назву Стибин. Воно має паралельну назву "Глибоке" (за згадками місцевих мешканців його глибина сягала 20 м). Воно було повне рибою та його вода досі має цілющі властивості, тож не дивно, що поселення було розташоване саме біля його берегів.. 

​Охоронний номер 6507

ID 74-220-0377

Тип: Х-щв (археологічна пам'ятка, щойно виявлена)

ПАМ'ЯТКИ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

У роки Другої Світової війни наше село перебувало під окупацією довгі й важкі 2 роки: 7 вересня 1941 року територію села зайняли німецькі війська і перебували тут до 22 вересня 1943 року. Про про страшні часи війни нагадують оповіді селян та пам'ятники загиблим воїнам.

Братська могила радянських воїнів

Протягом 1954-1955 р.р. в центрі села, біля будівлі сільської ради, на місці братської могили, в якій було поховано тіла 14 радянських воїнів, загиблих під час оборони (осінь 1941 р.)  та звільнення (осінь 1943 р.) села, було споруджено монумент

Дата встановлення – 1954 р.

Охоронний номер 733

ID 74-220-0375

Тип: І-місц (місцева історична пам'ятка)

 

 

Пам'ятник військовим льотчикам

У лісі в околицях с. Савин розташований пам'ятник військовим льотчикам, Герою Радянського Союзу, командиру 91 винищувального аерополку Романенко О.С. та лейтенанту Гревцову В.В.

У цій місцевості у 1943 року була розташована злітно-посадкова смуга військового аеродрому. Саме з неї здійснив свій останній 197 бойовий виліт з групою з 12 винищувачів командир 91 винищувального аерополку Київської винищувальної аеродивізії, Герой Радянського Союзу, льотчик, майор Романенко Олександр Сергійович. В нерівному запеклому повітряному бою він збив чотири фашистських літаки та, внаслідок вибуху власного літака, загинув неподалік с. Липовий Скиток. Його підлеглий, льотчик, молодший лейтенант Гревцов В.В., який теж був учасником цього ж повітряного бою, загинув біля с. Плисецьке. Бій відбувся 06 листопада 1943 р. у Васильківському р-ні Київської обл.

Могила воїна-інтернаціоналіста

Поховання воїна-інтернаціоналіста О.А. Львова знаходиться на місцевому цвитнарі.

Військовий Львів О.А. (1958-1981 р.р.)

Дата встановлення – 1981 р.

Охоронний номер 6775

ID 74-220-0376

Тип: І-місц (місцева історична пам'ятка)


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua